| Brand Name: | Luma |
| Model Number: | BO1-H-2KU-650 / BO1-B-2KU-650 / BO1-S-2KU-650 / BO1-R-2KU-650/ |
| MOQ: | 4 |
| Price: | USD 8.13 brake /USD 7.85 side brake/USD 7.002 Swivel/USD 6.53. Rigid |
| Payment Terms: | L/C,wechat,alipay |
| Supply Ability: | 100000 |
PU (polyurethane) is known for its exceptional durability and resistance to abrasion, making it ideal for use on a variety of floor surfaces such as concrete, wood, carpet, and plastic.
| Braking/Activation/Orientation | Braking / Swivel / Fixed |
|---|---|
| Size | 8 inches |
| Wheel Material | PU (Polyurethane) |
| Base Plate Support Material | Q235 |
| Bearing | 6202 Bearing |
| Installation Height | 240 mm |
| Base Plate Size | 115 × 100 mm |
| Hole Distance | 82 × 72 mm |
| Box Size | 40 × 28.5 × 25 cm |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()