| Brand Name: | Luma |
| Model Number: | BO1-H-1PU-450 / BO1-B-1PU-450 / BO1-S-1PU-450 / BO1-R-1PU-450 |
| MOQ: | 4 |
| Price: | USD 5.20 brake /USD 4.91 side brake/USD 4.06 Swivel/USD 3.59 rigid |
| Payment Terms: | L/C,wechat,alipay |
| Supply Ability: | 100000 |
PU casters are particularly favored in environments where noise control, durability, and floor protection are important considerations.
| Braking/Activation/Orientation | Braking /side Brake/ Swivel / Fixed |
|---|---|
| Size | 4 inches |
| Wheel Material | PU (Polyurethane) |
| Base Plate Support Material | Q235 |
| Bearing | 6202 Bearing |
| Installation Height | 143 mm |
| Base Plate Size | 115 × 100 mm |
| Hole Distance | 82 × 72 mm |
| Box Size | 40 × 28.5 × 25 cm |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()