| Brand Name: | Luma |
| Model Number: | K02-H-3KU-655 / K02-S-3KU-655 / K02-R-3KU-655 |
| MOQ: | 4 |
| Price: | USD 13.2 brake /USD 11.67 Swivel/USD 9.71Rigid |
| Payment Terms: | L/C,wechat,alipay |
| Supply Ability: | 100000 |
PU casters are particularly favored in environments where noise control, durability, and floor protection are important considerations.
![]()
| Braking/Activation/Orientation | lockable/ Swivel / Fixed |
|---|---|
| Size | 6 inches |
| Wheel Material | PU (Polyurethane) |
| Base Plate Support Material | Q235 |
| Bearing | 6202 Bearing |
| Installation Height | 196 mm |
| Base Plate Size | 138*110mm |
| Hole Distance105*80 | 105*80 |
| Box Size | 40 × 28.5 × 25 cm |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()